Práce na diaľku sa v poslednej dobe stali veľmi populárnymi, najmä teraz v karanténnych podmienkach. Avšak, tí, ktorí si myslia, že tento typ zamestnania je príjemný a jednoduchý, hlboko sa mýlia. Aj práca na diaľku má svoje nevýhody, najmä vtedy, ak sú doma nielen deti, ale aj manžel.

Aby ste sa všetkým nepríjemnostiam vyhli, máme pre vás kvalitné náplne do tlačiarne a niekoľko skvelých tipov, pomocou ktorých si môžete nastaviť svoje vlastné pracovné tempo a vyhnúť sa faktorom, ktoré vás neustále rozptyľujú.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Vytvorte si pohodlné pracovisko

Ak si myslíte, že práca z gauča je pohodlnejšia a budete produktívnejší a sršať kreatívnymi nápadmi, mýlite sa! Tento spôsob práce znižuje výkon a negatívne ovplyvňuje vaše telo – začne vás bolieť chrbát, vaše ruky znecitlivejú a objaví sa bolesť krku. Žiadny z týchto faktorov nijako nezlepší váš pracovný tok. 

Preto vybavte svoje pracovisko tak, aby bolo pohodlné a aby v blízkosti vášho pracoviska nedošlo k problémom. Televízor zapnutý na pozadí vás bude iba rušiť. Pohodlná kuchynská stolička a iné doplnky so všetkým potrebným vybavením vám budú, naopak, skvelými pomocníkmi pri práci z domu.  

Hudba v pozadí vám pri kvalitnej a produktívnej práci môže pomôcť sústrediť myšlienky na dôležité veci tiež. Vytvorte si ale zoznam skladieb, ktoré vás inšpirujú a zahrňte ich do svojho pracovného pozadia. To vám pomôže naladiť sa na pracovnú nôtu. 

zdroj: Creative Lab/Shutterstock.com

Zabudnite na pyžamo

V pyžame sa môže pracovať pohodlnejšie, ale napriek tomu tento typ oblečenia nie je vhodný na organizáciu práce z domu. Noste viac „pracovných“ odevov, ako je odev, ktorý by ste si obliekli do kancelárie. Takto získate lepší pracovný prístup. 

Vytvorte si pracovný rozvrh

Ak sa váš pracovný deň v kancelárii začal o 7:00, mali by ste pokračovať v tomto režime aj doma. Vieme, že ranné prebúdzanie nie je vždy príjemné, ale snažte sa! Karanténa sa koniec koncov skončí a vy budete opäť musieť chodiť zas poctivo do kancelárie. Preto by ste nemali porušovať svoj biologický rozvrh, ale sa radšej držať konkrétneho harmonogramu. Na udržanie tónu pracujte vo svojom obvyklom rytme. Cvičenie, sprcha, raňajky vám pomôžu zostať vo forme aj pri práci z domu.

Robte si prestávky

Pravidelné krátke prestávky vám pomôžu rýchlo sa zotaviť. Počas prestávky je lepšie prejsť na iný druh činnosti, napríklad cvičiť, variť obed, chodiť von. Prepnutie týmto spôsobom vám pomôže dokončiť veci rýchlejšie a produktívnejšie. Aby ste nezabudli na prestávky, nastavte si pripomienky. Sú skutočne efektívne, najmä ak ste veľmi zanietení pre pracovný proces, ktorý sa realizuje viac menej z konferenčného kresla. Zvýšite tak svoj výkon a znížite negatívny dopad dlhodobého sedavého spôsobu práce. Vyskúšajte to!

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here