Potrebujete počítač, no zároveň chcete tiež ušetriť? V dnešnom digitálnom svete je už takmer nevyhnutné mať doma počítač alebo notebook. Je nielen skvelým pomocníkom pri šetrení času, ale tiež napríklad pri online nakupovaní alebo bankových transakciách, vďaka čomu nemusíte nutne navštevovať kamenné predajne alebo pobočku banky. Pri výbere počítača je dôležité dbať na kvalitu, ale zároveň tiež hľadieť na cenovú dostupnosť. Ako sa v tomto prípade správne rozhodnúť?

Starší, ale lepší

Ak sa vám zdá nový výrobok finančne nedostupný, skvelú možnosť predstavujú repasované počítače. Nejde o žiadne nekvalitné stroje, ktoré predošlý majiteľ odstavil a slúžili by vám len mesiac. Takéto počítače sú v servise alebo priamo u predajcu poriadne prečistené a chybné súčiastky sú vymenené. Prakticky je to nový počítač. Prečo je ale taký lacný? Pretože nie všetky pôvodné súčiastky a počítačové dosky sú poškodené alebo zničené. Fungujú totiž presne tak, ako majú a nemusia sa preto meniť. V tomto ohľade sa dá na takýchto počítačoch výrazne usporiť. Počítače sa následne ešte testujú, aby sa zistilo, či fungujú správne. Až potom, po riadnej kontrole, idú do predaja.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Keď potrebujete niečo prenosné

Ak potrebujete cestovať a mať všetko vždy pri sebe, aj pre vás existuje riešenie. Kúpiť si, samozrejme, môžete aj repasované notebooky, ktoré vám budú slúžiť rovnako dobre ako stolový počítač. Ak je to potrebné, môžete si vybrať počítač s vymenenou batériou, takže sa nemusíte obávať ani rýchleho vybíjania. Na to sa môžete opýtať už pri kúpe. Predsa len viete, že s notebookom budete pracovať aj tam, kde nejaký čas nebudete mať k dispozícii elektrickú zásuvku.

zdroj: Eugenio Marongiu / Shutterstock.com

Všetko v rámci značky zariadenia zostáva rovnaké. Môže sa stať, že niektoré notebooky sa budú prehrievať. To však nie je spôsobené predošlým používaním, ale zväčša priveľkým množstvom súborov. Na všetky takéto počítače aj notebooky platí, samozrejme, aj záruka, preto sa naozaj nemusíte obávať. Hlavne netreba zabúdať na to, že použité veci nemusia byť vždy nekvalitné.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here