Jar je čas prebudenia a obnovy. Zem sa prebúdza, príroda ožíva a aj my chceme svojmu obrazu pridať trochu jasných kontúr, vyzerať sviežejšie a mladšie. Z nejakého dôvodu však nie je odraz v zrkadle na jar veľmi šťastný. Po zimnom chlade, snehových búrkach a nedostatku vitamínov to nie je vôbec prekvapivé. Naša pokožka stratila veľa energie, vitamínov a výživných látok. 

Stala sa tenšou, suchšou a bledšou a zreteľne sa na nej začali objavovať výraznejšie vrásky, akné, starecké škvrny a vaskulárne retikulum. Aká by mala byť starostlivosť o pleť na jar, aby sa zvrátili tieto a iné negatívne účinky zimy a vyzerali ste opäť dobre?

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Vyskúšajte detoxikáciu pleti

Po dlhej zime pokožka nevyhnutne potrebuje čistiace postupy na odstránenie toxínov. Kúpeľ a sauna poskytujú veľmi dobrý účinok, pretože horúca para rozširuje a čistí póry, zlepšuje metabolické procesy a zvyšuje krvný obeh. Pokožka sa zbaví odumretých buniek, začne lepšie a aktívnejšie dýchať, aby vstrebala kozmetiku. 

Pred návštevou parnej miestnosti si ale odlíčte make-up a umyte si tvár čistiacim gélom, mliekom alebo krémom. 

Detoxikáciu je možné vykonať aj doma. Aby ste to dosiahli, musíte pokožku očistiť akýmikoľvek prostriedkami, naparovať ju alebo naniesť peelingový gél a potom – výživnú masku. Pleť takto zbavíte nielen toxínov, ale aj vaše výrazné vrásky sa zjemnia.

Pozor na vysušenie pokožky

Zima pokožku veľmi vysušila, takže starostlivosť o suchú pleť na jar zahŕňa aj opustenie tradičných vodných procedúr. Používajte radšej kozmetické mlieko alebo krém a pred akýmkoľvek kontaktom s vodou si naneste na pokožku mastnejší prípravok.  

Pretože voda z vodovodu je v tomto ročnom období horšej kvality, je príliš dôkladne dezinfikovaná bieliacim dezinfekčným prostriedkom, umyte si tvár varenou alebo minerálnou vodou, zeleným čajom či bylinnými odvarmi – to pokožku osvieži a dodá jej ďalšiu výživu, prípadne môže pomôcť pri jednoduchom odstránení cievok. 

Dávajte si pozor na slnko

Keďže sa na jar stáva aktívnejším aj slnko, je potrebné chrániť pokožku pred účinkami ultrafialového žiarenia. Aktuálne možno stačí používať výrobky s ochranným slnečným faktorom 10 – 15 a do leta sa musí stupeň ochrany zvýšiť. Ak je vaša pokožka náchylná na pigmentáciu a pehy, používajte výrobky s SPF 30 a viac. Pri výbere kozmetiky uprednostňujte krémy s antioxidačnými vlastnosťami, pretože zvýšená slnečná aktivita zvyšuje účinok voľných radikálov, čo vedie k starnutiu pokožky. 

Niekedy je slnko na jar tiež tak aktívne, že sa na pokožke môžu vyskytnúť praskliny a vyrážky, proti ktorým sa dá bojovať protizápalovými maskami a bylinnými odvarmi, napríklad harmančekom. Ak sa po vystavení slnku objavia na tvári alebo tele pehy, utrite si pokožku odvarom z petržlenu alebo masiek s citrónom. Pozor si však pritom všetkom dávajte na nové zlaté náušnice, ktoré aj keď majú svoju vysokú odolnosť, niektoré kozmetické produkty by im mohli uškodiť a znehodnotiť ich pôvodný lesk a krásu. 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here