Asi všetci ste už niekedy počuli informácie o legendárnom úteku 3 mužov z väzenia Alcatraz. Tí celý svoj útek údajne plánovali až 6 mesiacov a bol premyslený do posledného detailu. V týchto dňoch na verejnosť prenikla informácia o liste, ktorý FBI dostala ešte v roku 2013. V liste sa uvádza, že ho vlastnoručne napísal Clarence Anglin – jeden z 3 utečencov (Clarence Anglin, John Anglin a Frank Morris).

zdroj: Getty

Väzenie Alcatraz bolo postavené ako pevnosť z ktorej sa v žiadnom prípade nedá uniknúť. Nachádza sa v San Franciscom zálive na samostatnom ostrove vzdialenom 2 km od najbližšej pevniny. Okolo ostrova sa nachádzajú silné nepredvídateľné morské prúdy, ktoré tak celý ostrov ešte viac zabezpečujú. História si pamätá celkovo 36 ľudí ktorí sa pokúsili o útek, no až doposiaľ sa verilo, že žiadny z nich útek neprežil.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: Getty

 

Portál Telegraph uvádza presne znenie listu, ktorý FBI dostala: 

„Volám sa John Anglin. V roku 1962 som utiekol z väzenia Alcatraz spoločne s mojim bratom Clarencom a Frankom Morrisom. V súčasnosti mám 83 rokov a vážne zdravotné problémy. Mám rakovinu. Áno, skutočne sme to všetci traja dokázali a tej noci sme úspešne utiekli  z Alcatrazu. Frank zomrel v roku 2005 a je pochovaný v Alexandrii pod iným menom. Môj brat zomrel v roku 2011. Pokiaľ vyhlásite v televízii, že nepôjdem do väzenia na dlhšie ako rok a dostanem patričnú liečbu, pošlem vám ďalší list s presnou adresou miesta kde žijem. Toto nie je žiadny žart, len čistá a úprimná pravda.“

zdroj: KPIX

 

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here