Podarilo sa objaviť 73 rokov stratenú nemeckú superponorku nacistického lídra Nemecka. Táto ponorka mala jeden jediný účel. Transportovať po porážke Nemecka Adolfa Hitlera a ostatných členov vlády do Južnej Ameriky. Kódové označenie tejto ponorky je U-3523 a je to jedna z flotily Hitlerových XXI ponoriek (ich vývoj však prišiel príliš neskoro a tak nedokázali už Nemecku pomôcť).

zdroj: Pen News, Sea War Museum

Jedná sa o triedu ponoriek (U-Boats), ktoré boli technologicky na tú dobu veľmi vyspelé a boli schopné na jedno ponorenie doplávať bez problémov a bez zastávky až do Južnej Ameriky. Podľa historických záznamov, ponorku potopil britský bombardér B24 Liberator dňa 6. mája 1945. Od tej doby jej vrak nikto nedokázal presne lokalizovať. Historici sa domnievali, že ponorke sa aj tak podarilo bombardovaniu uniknúť.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: Pen News, Sea War Museum

Vrak sa podarilo objaviť pár námorných míľ od pobrežia Dánska. Asi 15 kilometrov od polohy, ktorú po útoku ohlásil britský bombardér. Dánske Vojnové Múzeum, ktoré ponorku našlo sa vyjadrilo, že v ponorke nie sú žiadne dôkazy o prítomnosti Adolfa Hitlera na palube v čase útoku.

zdroj: Pen News, Sea War Museum
zdroj: Pen News, Sea War Museum

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here