Každý z nás má niečo, čo ho baví a čomu by sa chcel venovať. Pre niekoho znamená voľnosť písanie, pre iného varenie či spievanie, no a jeden mladík z Petrohradu si povedal, že jeho poslaním bude zachraňovať životy šelmám a dravcom. Na prvý pohľad šialený a nereálny nápad prerástol do krásneho, a najmä skutočného projektu. Kirill Potapov sa s láskou stará o ranené či choré zvieratá. Kone, sovy, levíčatá, opice a najmä vlci sa pri ňom okrem uzdravenia dočkajú aj pozornosti a lásky, ktorú potrebuje každé zviera, bez ohľadu na to, koľko kíl váži a aké ostré zuby má.

View this post on Instagram

Hugs? #husky #dog #savedogs

A post shared by Kirill Potapov (@kirillpotapov) on

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Kirill priznáva, že začiatky s novými zvieratami, najmä so šelmami, neboli najľahšie. Nervózne a ostražité zvieratá v bolestiach človeku zozačiaku nedôverovali a bránili sa, no časom si so svojim záchrancom vybudovali pozoruhodný vzťah. Okrem maznania sa, liekov a stravy im pomáha rôznymi hrami a rehabilitačnými cvičeniami, aby sa po úrazoch a zraneniach vedeli čo najrýchlejšie zotaviť a fungovať v prírode ďalej.

Pre Kirilla sa stal život v lese medzi zvieratami poslaním. Svoju prácu snov pravidelne dokumentuje na Instagrame, kde majú jeho fanúšikovia prostredníctvom videí a fotiek možnosť nahliadnuť do zvieracích obydlí, ktoré rehabilitačné centrum ponúka, a pozorovať, ako vyzerá bežný deň človeka s veľkým srdcom a jeho vďačnou zvieracou svorkou.

 

 

Komentáre