Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Je však omyl, ak si myslíte, že sa to týka len tohto ročného obdobia. Ani v lete nie sú hodnota a vlhkosť vzduchu v našich príbytkoch vždy optimálne. Spoločne s nami sa pozrite na všetky informácie, ktoré vám s týmto problémom môžu pomôcť.

Jednoduchý spôsob merania

Bez ohľadu na to, v akom podnebí sa nachádzate je vlhkosť a teplota vzduchu dôležitá pre komfort a pohodlie. Na optimálne zistenie stavu všetkých hodnôt vám veľmi dobre poslúžia vlhkomery, ktoré sú špeciálne vyrobené pre tieto účely. Aby ste však vedeli, ktoré číslo je to správne , mali by ste ich poznať. Optimálna vlhkosť v dome je od 40 do 65 %. Ak sú tieto hodnoty trvalo vyššie, mali by ste zakročiť.

Základné podmienky

Vytvoriť si v dome tepelnú pohodu nie je vždy jednoduchá vec a ani lacná záležitosť. V zime sa musíme starať o správne zdroje vykurovania a uvedomelé správania, v lete sa zasa rieši problém nedostatočného vetrania a cirkulácie vzduchu. Vaše teplomery pracujú naplno a snažia sa priniesť aktuálne zistenia. V našich podmienkach sa najčastejšie zaužívajú tieto parametre stavu ovzdušia:

– teplota vzduchu od 18,5°C do 21,5 °C (vyššia sa odporúča len v kúpeľni)

– vlhkosť v rozmedzí 40 až 65 %

– cirkulácia vzduchu od 0,15 až 0,2 m/s

Popri tom všetko si musíte uvedomiť, že najideálnejšie riešenie je tieto hodnoty trvalo dodržiavať, pričom minimálne rovnaká teplota v interiéry je nutná najmä počas dňa. Urobte si malú analýzu, sledujte po jednotlivých dňoch konkrétne teploty v dome a podrobne si všetko zapisujte. Keď vám tonery pre tlačiarne vydajú výsledok, môžete sa smelo pustiť do potrebných opatrení na zaistenie optimálnych hodnôt ovzdušia vo všetkých miestnostiach.

Komentáre