Je však omyl, ak si myslíte, že sa to týka len tohto ročného obdobia. Ani v lete nie sú hodnota a vlhkosť vzduchu v našich príbytkoch vždy optimálne. Spoločne s nami sa pozrite na všetky informácie, ktoré vám s týmto problémom môžu pomôcť.

Jednoduchý spôsob merania

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Bez ohľadu na to, v akom podnebí sa nachádzate je vlhkosť a teplota vzduchu dôležitá pre komfort a pohodlie. Na optimálne zistenie stavu všetkých hodnôt vám veľmi dobre poslúžia vlhkomery, ktoré sú špeciálne vyrobené pre tieto účely. Aby ste však vedeli, ktoré číslo je to správne , mali by ste ich poznať. Optimálna vlhkosť v dome je od 40 do 65 %. Ak sú tieto hodnoty trvalo vyššie, mali by ste zakročiť.

Základné podmienky

Vytvoriť si v dome tepelnú pohodu nie je vždy jednoduchá vec a ani lacná záležitosť. V zime sa musíme starať o správne zdroje vykurovania a uvedomelé správania, v lete sa zasa rieši problém nedostatočného vetrania a cirkulácie vzduchu. Vaše teplomery pracujú naplno a snažia sa priniesť aktuálne zistenia. V našich podmienkach sa najčastejšie zaužívajú tieto parametre stavu ovzdušia:

– teplota vzduchu od 18,5°C do 21,5 °C (vyššia sa odporúča len v kúpeľni)

– vlhkosť v rozmedzí 40 až 65 %

– cirkulácia vzduchu od 0,15 až 0,2 m/s

Popri tom všetko si musíte uvedomiť, že najideálnejšie riešenie je tieto hodnoty trvalo dodržiavať, pričom minimálne rovnaká teplota v interiéry je nutná najmä počas dňa. Urobte si malú analýzu, sledujte po jednotlivých dňoch konkrétne teploty v dome a podrobne si všetko zapisujte. Keď vám tonery pre tlačiarne vydajú výsledok, môžete sa smelo pustiť do potrebných opatrení na zaistenie optimálnych hodnôt ovzdušia vo všetkých miestnostiach.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here