Leto a čas dovoleniek sa blíži, a aj keď neplánujete možno cestovať do ďalekých exotických krajín, predsa len sa naskytnú chvíle, kedy bude musieť ostať váš dom alebo byt bez dozoru. Ako ho v takýchto momentoch zabezpečiť? 

Vyskúšať by ste mohli špičkový kamerový systém, ktorý je dnes tým najlepším spôsobom ochrany vášho majetku. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Prioritná úloha letných mesiacov

Za najzraniteľnejšie časti sa považujú letné chaty, ale aj rodinné domy či byty sú veľmi obľúbeným terčom zlodejov, preto je ochrana takýchto nehnuteľností a priestorov veľmi dôležitá.

Moderný trh ponúka na ich ochranu veľmi veľa riešení. Avšak, rovnako ako mnohé technologické vychytávky, aj ľudia sú čoraz inteligentnejší a dokážu viaceré technológie oklamať. 

Studio Harmony/Shutterstock.com

Z najlepší spôsob, ktorý dokáže váš majetok pred potenciálnymi páchateľmi ochrániť najlepšie, sa preto stále považujú nielen pevné bezpečnostné dvere tej najvyššej triedy, ale aj spomínané kamerové systémy. 

Po prvé, majiteľ domu bude vďaka nim vždy schopný vidieť, čo sa deje na jeho pozemku, a po druhé, prítomnosť kamery vydesí nepozvaných hostí. Keďže v čase spáchania trestného činu nikto nechce byť zachytený na videu.

Výhodou tiež je, že pre ešte väčšiu bezpečnosť sa tieto systémy často inštalujú spolu s alarmom vo forme spoľahlivej elektrickej zabezpečovacej signalizácie. 

Každá jedna informácia o narušení alebo neželanom pohybe na vašom pozemku alebo v nehnuteľnosti sa tak dostane vždy k vám. Tak sa o tom presvedčte.

Nezabudnite na okná

Nielen dvere, ale aj okná treba pred dlhodobým a plánovaným odchodom z domu poriadne zabezpečiť. Nie sú to len oči domu, ale aj ideálne miesta na potenciálne vlámanie. 

Ako ukazujú štatistiky, polovica lúpeží je „úspešná“ práve vďaka nezaisteným oknám. Preto je ich ochrana pred zlodejmi vo vnútri aj mimo domu prioritnou úlohou po nainštalovaní spoľahlivých dverí so zámkom.

Ak nechcete, aby ale dizajn okna narušili mreže, skúste to s pevnými vonkajšími roletami alebo bezpečnostnými zámkami okien. Uvidíte, že aj vďaka dobrému zaisteniu vášho majetku pred zlodejmi si užijete dovolenku bez nervov a zbytočných starostí. 

Komentáre