Motor je hlavným komponentom každého automobilu. V podstate je to „srdce“, ktoré dáva život a energiu všetkým doplnkom a spotrebičom dnešnej modernej doby. V aute je to hlavný komponent, ktorého kvalitu a stav by sa mal pravidelne sledovať. 

Akými spôsobmi sa ale môžete o dobrý stav a chod motora postarať?

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Pravidelná samokontrola

Je to samozrejme riešenie pre tých, ktorí rozumejú autám a dokážu okrem výberu nových koberčekov do auta zhodnotiť aj aktuálny stav motora. Ak ste sa preto rozhodli sami skontrolovať motor vozidla, začnite otvorením kapoty vozidla. Pri samokontrole potrebujete:

Skontrolovať samotný motor, či nedochádza k únikom, cudzorodým tekutinám a deformáciám skrinky pri náraze. Ak je motor pod kapotou vozidla zaprášený a špinavý, „máte šťastie“, pretože na čistom a umytom motore nemusíte šmuhy unikajúceho oleja a iných tekutín vôbec spozorovať. 

Keď ste blízko motora, môžete skontrolovať aj jeho zvukové prejavy. Mal by bežať hladko, bez poklesu zvuku. Nezabudnite však, že zvuk naftového motora sa od zvuku toho benzínového líši. Ak ale nemáte s autami ešte moc skúseností, no spozorovali ste, že nie je niečo s touto časťou v poriadku, nechajte generálnu opravu pokazeného motora na profesionálov.  

Pomôcť by mohol repas motora

Pokiaľ aj profesionáli v servise odhalia vážne poškodenie motora, nemusíte hneď siahať po jeho nákladnej výmene. Občas môže vaše auto i peňaženku zachrániť aj dobrý repas motora. Samozrejme, predchádzať mu musí dôkladná analýza aktuálneho stavu a naplánovanie postupu obnovy jeho pôvodných vlastností a výkonu. 

Aj keby to trvalo dlhšie, predstavuje toto riešenie pre váš rodinný rozpočet a životné prostredie oveľa menšiu záťaž. Tak na to myslite a motor v aute jeho repasom a generálnou opravou  dajte do poriadku. 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here