Leto, príjemný večer a stretnutia s priateľmi – každý je s touto situáciou, ktorá v nás vyvoláva iba pozitívne emócie, určite dobre oboznámení. Na takúto pohodu však potrebujete aj ideálne podmienky a priestor. Aby ste si mohli užívať voľno po práci na čerstvom vzduchu, musíte mať prístrešie alebo príjemný tieň, pretože slnečné lúče vedia byť v lete naozaj otravné. 

Riešením by mohla byť moderná pergola. Všetci hostia môžu byť vďaka jej funkciám umiestnení vonku, na čistom vzduchu, ale zároveň chránení pred zrážkami a priamym slnečným žiarením.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Bioklimatické hliníkové pergoly

Pergoly sú akési dekoratívne a funkčné budovy. Tento prvok krajinného dizajnu navyše vyzerá veľmi krásne, samozrejme, ak je správne umiestnený a upravený. Záleží tiež od materiálu, ktorý si na jeho stavbu vyberiete.

Veľmi moderné a pre množstvo výhodných vlastností sú ale obľúbené bioklimatické hliníkové pergoly. Ak bolo v minulosti drevo tým najvznešenejším a všestranným stavebným materiálom, dnes ho dokonale dokáže nahradiť a zastúpiť práve hliník.

zdroj: Matpix/Shutterstock.com

Vďaka svojej pevnosti, odolnosti a nenáročnej údržbe si môžete pergolu z tohto materiálu užívať bez obmedzení niekoľko rokov. Stačí si zvoliť správny typ, veľkosť a rozmiestnenie lamiel, ktoré sa postarajú o to najlepšie tienenie a dokonalú atmosféru.

Luxus a pohodlie pod holým nebom

Naše domovy sú často malé, pretože ceny nehnuteľností z roka na rok stúpajú. Každá jedna príležitosť, ako si obytný priestor zväčšiť, je preto veľmi vítaná. A pergoly na terase alebo v blízkosti domu túto schopnosť rozhodne majú. 

K ešte lepšiemu pôžitku a komfortu si ale nezabudnite zaobstarať pod takúto modernú konštrukciu aj pohodlný záhradný nábytok. Veľmi rýchlo zistíte, že k relaxu počas leta možno žiadnu dovolenku v prímorskej oblasti ani nepotrebujete, pretože všetko dôležité máte predsa doma na záhrade alebo terase.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here