National Aeronautics and Space Administration, skrátene NASA, v slovenčine známa ako Národný úrad pre letectvo a vesmír, je americká vládna agentúra zodpovedná za americký kozmický program a všeobecný výskum v oblasti letectva.

View this post on Instagram

Good morning, Earthlings! Anne McClain of @NASAastronauts captured this photo on Feb. 21 from aboard the International Space Station (@ISS), sharing it and saying, "Good morning to our beautiful world, and to all the beautiful people who call it home! #TeamHuman" McClain is currently one of three humans aboard our orbiting laboratory. Each day, the station completes 16 orbits of our home planet as the six humans living and working aboard the station conduct important science and research. Their work will not only benefit life here on Earth, but will help us venture deeper into space than ever before. Credit: NASA #nasa #space #astronaut #humankind #goodmorning #wakeup #earth #home #spacestation #picoftheday #beautiful #palebluedot

A post shared by NASA (@nasa) on

Od svojho vzniku NASA študovala našu planétu rôznymi spôsobmi a pomocou dômyselných nástrojov na štúdium fyzických procesov. Na Zem nazerá v makrokozme a mikrokozme, od toku jedného horského potoka po toky veľkých riek. 

Predovšetkým sa na Zem pozerá ako na systém, ktorý skúma cykly a procesy – vodný cyklus, uhlíkový cyklus, obeh oceánov či pohyb tepla, ktoré sa navzájom ovplyvňujú v komplexnom, dynamickom procese v rámci ročných období a podobne.

Toto všetko je možné teraz vidieť aj na fotografiách priamo z vesmíru. NASA sa rozhodla vytvoriť knihu, v ktorej nájdete viacero krásnych záberov našej planéty. Je to nádherné, úžasne inšpirujúce miesto a je to jediný svet, ktorého sme súčasťou, preto je dobré vážiť si našu planétu a robiť všetko pre jej záchranu. 

Knihu si môžete stiahnuť priamo na tomto odkaze.

Komentáre