Keď ste v Ríme, robte to, čo robia miestni. Keď ste vo Florencii, robte a jedzte to čo miestni. Samozrejme dajte si pozor, aby ste pri tom nepodpálili kuchyňu alebo celý dom.

Kto by to bol povedal, že varenie cestovín sa dá pokaziť a dokonca, že varenie tohto typického talianskeho pokrmu môže byť nebezpečné. Svoje by o tom vedeli rozprávať aj istí americkí študenti, ktorí sú aktuálne na svojom výmennom pobyte v srdci Talianska, v krásnom Ríme.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: delish.com

Partička mladých Američanov sa pokúšala pripraviť si chutné cestoviny, no nie všetko im vyšlo tak, ako si predstavovali. Návodu na prípravu zrejme neporozumeli, ak si ho teda vôbec pozreli a cestoviny jednoducho vysypali do suchej panvice a položili na horúcu platňu.

Partia študentov sa pokúšala uvariť tradičné špaget bolognese. Cestoviny sú z obchodu v obale pripravené tak, aby sa len vložili do vriacej vody. Nie sú pripravené na grilovanie alebo opakanie na sucho a tak sa študentom panvica chytila a začala horieť. Vzniknutý požiar sa podarilo dostať pod kontrolu až privolaným hasičom.

Našťastie sa však pri tomto gastronomickom pokuse nikto nezranil a pre študentov sa tento pokus stal vážnym ponaučením.

Komentáre