Obrovské škody po sebe zanechal veľký požiar v sklade firmy Jim Beam, ktorá sa špecializuje na výrobu whisky. Ten napáchal škody nielen na majetku a v životnom prostredí – pri požiari bolo tiež zničených niekoľko miliónov litrov mladej whisky, ktorá ležala v drevených sudoch. V meste Versailles v americkom Kentucky tak teraz majú hlavu v smútku.

O uhasenie požiaru sa staralo približne 40 hasičov, no prácu im podstatne sťažoval horiaci alkohol, ktorého tam bolo viac než dosť. Keďže v sklade sa nachádzalo aspoň 40-tisíc sudov whisky, ktorých objem je 200 litrov, vyčíslenie škody sa začína na množstve neuveriteľných 8 miliónov litrov alkoholu!

Ako informovala hovorkyňa liehovaru prostredníctvom CNN, pri požiari nebol nikto zranený a pravdepodobnou príčinou jeho vzniku by mohol byť úder blesku. Ďalej uviedla, že zákazníci sa nemusia báť nedostatku whisky značky Jim Beam na trhu: „Vzhľadom k veku whisky, o ktorú sme prišli, tento požiar nebude mať vplyv na dostupnosť whisky Jim Beam pre spotrebiteľov.“ Každopádne však firma prišla o niekoľkoposchodovú budovu a práca, ktorú vložili do výroby whisky zničenej požiarom, bude musieť byť skôr či neskôr vykonaná nanovo. 

Komentáre