Aktivisti bojujúci proti vegánstvu to tentokrát poriadne prepískli. Na londýnskom trhu s potravinami sa objavili v čiernych tielkach s protivegánskym nápisom a rozhodli sa otvorene protestovať proti vegánom a ich štýlu stravovania. Dvaja muži vyhľadali vegánsky stánok s jedlom, a jeden z nich priamo pred ním začal jesť surovú mŕtvu veveričku. Druhý ho zatiaľ natáčal na video, aby to mohol zverejniť na internete.

youtube.com

22-ročný Deonisy Khlebnikov a 29-ročný Gatis Lagzdins spôsobili v londýnskom Soho veľký rozruch. Ich nemorálny čin totiž sledovali okoloidúci, medzi ktorými boli aj malé deti – ich rodičia mužov požiadali, aby s tým prestali a odišli, no oni to ignorovali a Gatis aj naďalej jedol veveričie telo. Aktivisti si údajne objednali veveričku online. Krátko na to na miesto dorazili policajti, ktorí mužov okamžite zatkli a vypočúvali, neskôr nasledovalo súdne pojednávanie.

youtube.com

29-ročný muž na fotkách má okrem veveričky aj ošklbanú a vysušenú kačku – tá mu visí na krku. Obom mužom bola vyrubená pokuta – Deonisy Khlebnikov dostal pokutu vo výške 200 libier, Lagzdins, pre ktorého to nebol prvý takýto počin, sa súdneho pojednávania nezúčastnil a dostal pokutu 400 libier. Vzatý do väzby však nebol ani jeden z nich.

UPOZORNENIE – VIDEO NIE JE VHODNÉ PRE CITLIVÉ POVAHY 

Komentáre