Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Život píše rôzne príbehy a tento rozhodne patrí k tým najkrajším. 41-ročný Talian menom Luca Trapanese vždy túžil po rodine a deťoch. Keďže je homosexuál, spoločne s priateľom sa pred niekoľkými rokmi rozhodli, že si dieťatko adoptujú. Nakoniec im tento plán nevyšiel, pretože sa rozišli, no Lucovi nič nebránilo v tom, aby sa stal otcom. Bol odhodlaný ísť do toho aj sám a naozaj sa pre adopciu rozhodol.

Maličká Alba sa narodila s genetickou poruchou – bol jej diagnostikovaný Downov syndróm, kvôli čomu ju okamžite po narodení dala matka na adopciu. Keď sa k Albe dostal Luca, mala 13 dní. Od narodenia do tohto času ju stihlo odmietnuť 20 rodín, dôvodom bolo práve vrodené ochorenie a starostlivosť s ním spojená. Už po chvíľke Luca cítil, že drží v rukách svoju dcéru, preto sa riadil srdcom a dievčatko si adoptoval.

Z malej Alby v jeho starostlivosti rastie krásne a v prvom rade šťastné dievčatko, ktorému pri svojom skvelom otcovi nič nechýba. Aj keď sa nájdu ľudia, ktorí nesúhlasia s tým, aby dieťa adoptoval a vychovával single homosexuál, práve Luca a Alba sú dôkazom toho, že to môže fungovať bez problémov. A podľa fotografií a videí z Lucovho Instagramu je vidieť, že Alba má toho najlepšieho otca na svete. Lucov instagramový účet momentálne tvorí takmer 950 príspevkov a sleduje ho viac ako 160-tisíc ľudí. Život s Albou inšpiruje nielen jeho, ale aj jeho followerov, ktorí ich podporujú a tešia sa z toho, aký krásny život Luca zabezpečuje dievčatku, ktoré už do 13 dní po narodení odmietlo 20 manželských párov.

Lucovi sa teda splnil sen o otcovstve a rodine a Alba získala nielen skvelého a milujúceho rodiča, ale aj krásne detstvo plné lásky, kamarátov a zážitkov. Luca sa o svoj krásny príbeh podelil so svetom v knihe Nata per te, ktorú napísal v novembri 2018. 

Komentáre