Dievčatko Gisele sa narodilo predčasne, v 29. týždni, drogovo závislým rodičom. Lekári dievčatku diagnostikovali novorodenecký abstinenčný syndróm ako dôsledok vystavenia opiátom v maternici. V nemocnici bola dlhých 5 mesiacov bez jedinej návštevy.

Zdroj: womenintheworld.com

To si, okrem iných, všimla aj Liz Smith, zdravotná sestra Františkánskej detskej nemocnice v Massachusetts, ktorá si dievčatko obľúbila od prvého momentu. „Od chvíle, kedy som sa s ňou stretla, bolo za jej nápadnými modrými očami niečo, čo ma zaujalo.”  

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Istú chvíľku to vyzeralo aj tak, že Gisele dostanú jej biologickí rodičia, no nakoniec súd rozhodol, že nie sú schopní starať sa o ňu. To bol moment, kedy sa Smith rozhodla konať a požiadala o zverenie do pestúnskej starostlivosti, pretože vlastné deti kvôli zdravotným komplikáciám nemôže mať.

Zdroj: womenintheworld.com

V októbri 2018 sa podarilo 45-ročnej Smith dievčatko oficiálne adoptovať. Aj napriek tomu, že nie je jej biologickou matkou, snaží sa ľuďom ukázať, aby sa adopcie nebáli. Hovorí o tom, že adopciou môžu získať rodinu, dať niekomu domov a nájsť spoločné šťastie.

Komentáre