Slobodná matka sa snažila vychovať svoju dcéru čo najlepšie. S jedným príjmom veci nie vždy idú ľahko, no zabezpečila svojmu dieťaťu život, v ktorom jej nič nechýbalo a vždy ju viedla k skromnosti a vďačnosti. Raz za ňou dcéra prišla s tým, že by chcela peračník s motívom známych LOL bábik. Keďže Hayley chcela svojej dcérke urobiť radosť, drahý peračník jej kúpila. Vďaky za tento krásny darček sa však nedočkala, práve naopak…

Zdroj: 10daily.com.au

Hayley Hassellová mala v pláne svoju dcéru naozaj potešiť a peračník jej veľmi chcela kúpiť. Našla ho až v treťom obchode, a myslela si, že dcérka bude z nového peračníka s motívom LOL bábik nadšená. Keď však doma zistila, že drahý a značkový peračník sa ocitol v koši, mala toho plné zuby. Dcéra jej na otázku, prečo to urobila, odpovedala, že je to hlúpa vec, ktorú majú v triede už všetky dievčatá, a že ona ju už nechce, pretože to má každý. Šokovaná matka sa preto rozhodla, že svoju dcéru naučí vďačnosti a tomu, že veci, ktoré má, by si mala vážiť.

Zdroj: 10daily.com.au

Rozhodla sa preto, že ak jej nie je dosť dobrý tento krásny peračník, tak sa bude musieť uspokojiť s plastovým uzatvárateľným vreckom, na ktoré napísala logo firmy, vyrábajúcej LOL peračníky. Do vrecka nasypala dcérine ceruzky, a predstavila jej nový peračník, s ktorým bude od tohto momentu chodiť na vyučovanie. Dievčatko si hneď rozmyslelo svoj názor, no už bolo neskoro. Matka povedala, aby peračník z koša vytiahla a aby našla dieťa, ktoré by sa tomu darčeku naozaj potešilo – a ktorému ho na druhý deň odovzdajú.

Zdroj: pixabay.com

Hayley dcére vysvetlila, že sú rodičia, ktorí nemajú peniaze na školské potreby, a ich deti si preto takéto darčeky naozaj veľmi vážia, a tak môžu niekomu urobiť radosť novým značkovým peračníkom. Touto cennou životnou lekciou, ktorá sa po zverejnení stala virálnou, chcela svoju dcéru upozorniť na to, aby nič nebrala ako samozrejmosť a bola vďačná za všetko, čo v živote má a čo od ľudí dostane.

Komentáre