Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Túžba každej ženy po deťoch je prirodzená. Zatiaľ čo muži sa deťom často zvyknú brániť a otcovské povinnosti odkladajú „na neskôr,“ ženy si zvyčajne chcú založiť rodinu čo najskôr, aby mohli byť mladými mamami a mať na svoje deti dostatok času a energie. Ani tikajúce biologické hodiny a vysoký vek však neodradili 74-ročnú Indku k tomu, aby sa stala matkou. A to aj napriek tomu, že tehotenstvo bolo v jej prípade považované za extrémne rizikové a nezodpovedné voči malým novorodeniatkam.

Zdroj: hindustantimes.com

74-ročná Erramatti Mangayamma otehotnela po umelom oplodnení vďaka darkyni vajíčok, tehotenstvo teda bolo chcené a plánované. Dvojičky prišli na svet cisárskym rezom a ich matka sa oficiálne stala najstaršou ženou na svete, ktorá porodila dieťa. Tromfla tak aj inú Indku, ktorá v roku 2016 porodila ako 70-ročná.

Zdroj: hindustantimes.com

Pôrod cisárskym rezom prebehol bez komplikácii, dvojičky sú zdravé a v poriadku, rodička je momentálne pre vysoký vek a veľkú záťaž operácie na organizmus umiestnená na JIS-ke. Personál nemocnice dodáva, že hoci ide o veľmi neštandardný a rizikový prípad tehotenstva, 74-ročná matka nemala nijaký problém s otehotnením, vynosením detí a netrápili ju ani zdravotné či pôrodné komplikácie. Jediná vec, ktorá nebude možná, je dojčenie detí. Pôrod detí sa však v 74. rokoch považuje za extrémne nezodpovedný. Predsa len – človek starne, síl ubúda… Kto sa o deti bude starať, keď budú rásť a vyžadovať si energiu, čas a pozornosť? Na túto otázku je momentálne už neskoro, no niekedy by bolo vhodné najskôr porozmýšľať a až potom robiť životné rozhodnutia za seba i iných…

Komentáre