Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Austrália je stále pohltená plameňmi, ktoré už stihli napáchať neuveriteľne veľa škôd. Oheň zničil viac ako 160 000 hektárov ostrova a predtým krásny, zelený národný park Flinders Chase je teraz tvorený len spálenou rozlohou pôdy. 

PA Images

Oheň zničil nielen domy, ale aj ocenenú luxusnú chatu v hodnote miliónov dolárov, ktorá sa nachádza na ostrove. Obrázky z webovej stránky ukazujú budovu v jej pôvodnej podobe, ale aj scény, na ktorých je zachytené, ako ju oheň úplne zničil. Majitelia chaty sa však vyjadrili, že peniaze najskôr darujú na obnovu širšej komunity na ostrove Kangoroo a až potom začnú investovať do prerábky.  

Southern Ocean Lodge
7 news

Zdrcujúce je aj porovanie dvoch fotiek dlhej cesty ohraničenou živou zeleňou, ktorá siaha do diaľky a potom mizne medzi stromami. Prvá fotka je z roku 2017 od autora Aarona Colemana. Druhá fotka už nezobrazuje krásy prírody, ale tú istú dlhú cestu obkolesenú čiernymi bezlistými stromami, ktoré stoja na šedej pustej pôde.  

Aaron Coleman/Instagram/Kayne Davis/Facebook

Hasiči na ostrove Kangaroo aj naďalej neúnavne pracujú na uhasení požiaru. Vedúci hasičských zborov južnej austrálskej časti Mark Jones povedal, že 135 hasičov zostáva aj naďalej v práci a ďalší sú v pohotovostnom režime, ak sa podmienky v priebehu týždňa zhoršia. Pripustil, že ešte stále krajinou lomcuje veľký požiar, ktorý nie je pod kontrolou, ale majú pracovníkov, ktorí sú na túto situáciu dobre pripravení.

PA Images

Komentáre