Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

768 na prvý pohľad nenápadných fľaštičiek s veľmi silnou chilli omáčkou v skutočnosti ukrývalo nečakaný obsah. Štyria muži sa totiž rozhodli, že červené nepriehľadné fľašky budú tou najideálnejšou voľbou na pašovanie metamfetamínu. 768 fľaštičiek sa teda stalo odpoveďou na otázku, ako prepašujú 400 kilogramov drogy v odhadovanej hodnote 300 miliónov dolárov z Ameriky až do Austrálie.

Zdroj: dailymail.co.uk

Podozrivú situáciu si všimli pracovníci austrálskych hraničných jednotiek, ktorým sa na objemnej zásielke cestujúcej do Austrálie letecky niečo nepozdávalo. Drogy mali na letisko v Sydney pricestovať už 15.októbra, a následne sa obsah zásielky začal prešetrovať. Polícia pátrala po krajine jej pôvodu a po majiteľovi balíka. Zistilo sa totiž, že v krabiciach nie sú fľaštičky s pikantnou omáčkou, ale obrovské množstvo nádob, z ktorých všetky do jednej obsahovali drogy.

Zdroj: dailymail.co.uk

Austrálska polícia vypátrala a zatkla 45-ročného muža žijúceho v Sydney, ktorý bol do drogového biznisu zapojený. Bol obvinený z pašovania drog a momentálne čaká na súdny proces. Okrem neho boli v Sydney zatknutí a uväznení ďalší traja muži, ktorých obvinili z obchodovania s nezákonne dovezenými návykovými látkami zo zahraničia a za pašovanie veľkého množstva drog.

Komentáre