Brazílska vláda včera odmietla oficiálnu pomoc od krajín zoskupenia G7 vo výške $20 miliónov na hasenie, záchranu a obnovu dažďové pralesa, ktorý je ešte stále v plameňoch.  Stovky požiarov môžu v globálnom meradlo spôsobiť až katastrofálne klimatické zmeny, čo si uvedomujú predstavitelia všetkých svetových krajín.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Predstavitelia medzinárodnej skupiny siedmych ekonomicky silných krajín G7 sa včera naliehavo stretli vo Francúzsku, z dôvodu odvrátenia ekologickej katastrofy. Hlavy štátov sa zhodli, že je čas zasiahnuť a tak sa rozhodli Brazílii ponúknuť viacej ako $20 miliónov. 

Podľa francúzskych médií Brazília však takúto pomoc odmietla. Hlavný poradca prezidenta Bolsonara odkázal Macronovi, že si síce jeho ponuku váži, no myslí si, že peniaze by mali byť použité na zalesnenie Európy a ďalej mu odkázal, že sa má starať o svoju krajinu a ich kolónie.

Prvá reakcia Brazílie prišla od ministra životného prostredia, ktorý takúto finančnú injekciu privítal. Brazílska vláda sa však bojí kolonizácie. Bolsonarov prezident ďalej ešte dodal, že Macron nedokázal zabrániť ani predvídateľnému požiaru v katedrále Notre Dame, ktorá je svetovým kultúrnym dedičstvom.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here