Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Študenti sa nevedia dočkať momentu, keď konečne skončia štúdium a zbavia sa testov, skúšok, nekonečného učenia sa a chodenia do školy. 90-ročná Lorna Prendergast sa však na vysokoškolské štúdium tešila a rozhodla sa, že získa magisterský titul z oblasti, ktorá jej je blízka a o ktorej by sa chcela dozvedieť viac. A tak sa prihlásila do univerzitného programu pre seniorov a svoj sen si naozaj splnila. 

Zdroj: abc.net.au

Prostredníctvom online kurzu sa zamerala na štúdium hudby, ktorá predstavuje formu dočasnej úľavy pre ľudí postihnutých demenciou. K tomuto kroku ju doviedla smrť manžela, ktorý bol umelec a miloval letectvo. Po jeho smrti a náročnom období sa rozhodla, že jej život musí pokračovať ďalej. Náhodou som zapla televíziu, kde som si všimla program o hudbe, ktorá pomáha ľuďom s demenciou. Pomyslela som si, že o tom chcem vedieť niečo viac, pretože som zažila v opatrovateľských domovoch, ako ľuďom hudba pomáha,“ hovorí o prvotnej inšpirácii k výberu študijného odboru Lorna.

Zdroj: abc.net.au

Lorna Prendergast vo veku 90 rokov promovala na Univerzite v Melbourne a získala titul Masters of Aging. Na slávnostnej promócii bola vyvolaná hneď na začiatku ako čestný hosť ceremónie a celá sála vybuchla potleskom. Pri preberaní diplomu ju doprevádzali jej vnučky, a Lorna sa podelila so svetom o svoju krásnu myšlienku: „Čím viac toho viem, tým viac chcem, aby ostatní nasledovali svoje sny. Nikto nie je taký starý na to, aby si sadol a povedal: -Som príliš starý, nemôžem to urobiť. V slovníku sa slovo „nemôžem“ nenachádza.“

Zdroj: pixabay.com

Počas štúdia musela čeliť aj technologickým výzvam, aby mohla online kurz zvládnuť. Ako bývalá telefonistka a knihovníčka mala spočiatku problém s prezentáciami a fotografiami, no mala dostatok času na osvojenie si nových zručností. A aké plány má teraz, po dosiahnutí vysokoškolského titulu? Chcela by sa nejaký čas venovať prácam okolo domu, no ako sama povedala, keďže človek nikdy nie je príliš starý na to, aby si plnil svoje sny, po opravách domu sa Lorna plánuje pustiť do nejakého nového projektu alebo si nájde nové hobby.

Komentáre