Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Takto si letné okamihy dovolenkári rozhodne nepredstavovali! Obľúbenú chorvátsku destináciu v noci z pondelka na utorok pohltili plamene. Na pláži Zrće, ktorú vyhľadávajú aj Slováci, sa práve v tom čase konal hudobný festival Fresh Island, ktorý prilákal tisíce ľudí. Približne okolo pol tretej nad ránom na mieste zasahovali hasiči zo Zadaru, príčina masívneho požiaru síce nie je doposiaľ známa, no údajne mal vypuknúť v borovicovom lese na ostrove Pag. To, že oheň je naozaj rozsiahly a rýchlo sa šíri, si ako prví všimli ľudia vo vyvýšenej VIP sekcii a informovali o tom ostatných.

Zdroj: mirror.co.uk

64 hasičov s 22 hasičskými autami a troma vrtuľníkmi sa snažilo nebezpečný požiar dostať čo najskôr pod kontrolu, no podarilo sa im to až o niekoľko hodín. Prácu im totiž komplikoval silný vietor. Medzitým bolo z miesta evakuovaných 10-tisíc ľudí, z ktorých bola zranená našťastie len jedna osoba. Známa chorvátska pláž je lákadlom pre turistov, mladých ľudí, milovníkov hudobných festivalov a letných párty.

Organizátori po vypuknutí požiaru a jeho šírení ďalej usmerňovali účastníkov festivalu a pripomínali im, aby sa presúvali pomaly a bez kriku či paniky. Upokojovali ich, že všetko je pod kontrolou hasičov a organizátorov, a opakovane ich žiadali, aby spomalili presun z centra diania. Aj vďaka tomu, že organizátori si zachovali chladnú hlavu a všetko riešili v pokoji, ľudia vyviazli bez zranení.

Zdroj: mirror.co.uk

Komentáre