Automobilka BMW oživuje po niekoľkých generáciách svoju starú legendu a svetu prvýkrát predstavuje svoje veľké Coupé – BMW radu 8. To prichádza práve včas, keďže v danom segmente kraľovala doposiaľ konkurenčná automobilka Mercedes-Benz s ich S Coupé. Aké zbrane si BMW pripravilo do boja?

Celosvetový začiatok predaja novinky je naplánovaný na november roku 2018. Tento model sa bude vyrábať v závode BMW v meste Dingolfing, kde sa vyrába aj BMW radu 7. Tak ako už aj jeho radové označenie číslicou 8 (najvyššou z portfólia) naznačuje, toto coupé bude mať výnimočné postavenie v rámci modelovej palety značky.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

 

Na prvý pohľad vzbudzuje rešpekt  

Celý exteriérový dizajn pokračuje v novej, značne modernizovanej exteriérovej línii nových modelov značky. Futuristické tvary doplnené nádychom športovosti a exkluzivity. Sériový model sa teda nesie v línii tvarov, ktoré načrtla pôvodná štúdia BMW Concept radu 8 predstavená ešte v roku 2017.

Výrazne tvarovaná zadná časť, v ktorej niektorý môžu vidieť aj črty z BMW i8. Predné mohutné ľadvinky 6-uhoľníkového tvaru a dvojica agresívnych svetiel. Celá karoséria je veľmi nízka a dynamicky zvažujúca sa do zadnej časti. Jej dizajn spoločne s rozmermi: dĺžka 4 843 mm, šírka 1 902 mm, výška 1 341 mm a rázvor s hodnotou 2 822 mm vyvoláva pocit, ako keby celé auto bolo prilepené k vozovke.

Technológia zabalená do luxusu

Novinka dostane už v sériovej výbave doteraz najužšie LED svetlomety. Ich svetelné trubice obsahujú elementy pre denné, stretávacie aj diaľkové svetlomety, čím vytvárajú nový svetelný podpis auta. Za príplatok to bude možnosť nakonfigurovať auto s laserovými svetlometmi BMW Laserlight s adaptívnymi LED svetlometmi Adaptive LED Headlights. Tento systém využíva svetelný lúč laserových svetiel, aby zlepšil funkciu diaľkových svetiel. Výsledkom je svetelný dosah neoslňujúcich diaľkových svetiel do vzdialenosti 600 metrov.

Celé vozidlo bude vybavené veľmi pestrou škálou doplnkovej, voliteľnej výbavy vďaka ktorej si bude každý zákazník môcť celé auto prispôsobiť svojmu vkusu. Toto potvrdzuje aj široká škála farieb Individual alebo aj takzvaný Carbon Package – balík, s ktorým dostanete napríklad karbónové kryty spätných zrkadiel, zadný spojler či difúzor.

Po usadnutí do interiéru si každý okamžite všimne 10,3-palcový digitálny prístrojový panel, ktorý nahrádza klasické budíky a 12,3-palcový displej infotainmentu v strede palubnej dosky. Nechýbajú štýlové farebné kombinácie športovo ladených (už v sérii kožených) sedadiel či tapacírov dverí a ďalšie luxusné prvky interiéru ako napríklad ambientné podsvietenie. Celý charakter interiéru podčiarkuje športovosť a luxus vozidla tým, ako jednotlivých pasažierov obklopuje a stará sa o ich pohodlie a bezpečnosť.

 

Neskôr príde určite do ponuky aj vrcholová verzia BMW M8 Coupé, ktorá bude ešte ostrejšia a športovejšia.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here