Samozrejme, tento byt nie je otvorený pre turistov a bežný človek sa do neho len tak nepozrie. Na treťom poschodí tejto majestátnej stavby sa nachádza malý privátny apartmán, ktorý si tu zriadil ešte samotný konštruktér Gustave Eiffel. Tento malý útulný priestor je zariadený pár kúskami nábytku, niekoľkými obrazmi a klavírom tak, aby si jeho obyvatelia mohli vychutnávať doslova nadpozemskú romantickú atmosféru s výhľadom na celý Paríž.

Parížska smotánka sa o existencii tohto bytu dozvedela tesne po jeho otvorení v roku 1889 a okamžite začali majiteľa bombardovať so žiadosťami o jeho prenájom čo i len na jednu noc. Gustave Eiffel však všetkým odpovedá nie, pretože sa nechce pripraviť o svoju oázu kľudu a pokoja za žiadnu cenu. A to mu ponúkali ceny za prenájom doslova astronomické.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Proti bežným návštevám však Gustave Eiffel nič nemá a tak sa do jeho bytu mali možnosť pozrieť ikony ako Thomas Alva Edison a podobne. V súčasnosti je celý byt prerobený na múzeum v ktorom sa nachádzajú figuríny spomínaných dvoch mužov – Gustave Eiffela a Thomasa Edisona. Byt je zariadený pôvodným dobovým nábytkom a v súčasnosti je otvorený pre pohľady zvedavých návštevníkov.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here