Francúzske hlavné mesto v sebe ukrýva veľa skvelých miest, ktoré určite treba navštíviť, ak sa rozhodnete vycestovať sem. Medzi takéto miesta určite patrí slávne Musée du Louvre, ktoré je svojou rozlohou a počtom exponátov považované doslova za labyrint plný umeleckých diel. Prekrásne Tuilerijské záhrady dodávajú kráľovskému palácu atmosféru, no turistov sem okrem historického komplexu láka aj čosi iné. Od októbra 2018 do októbra 2019 je v Louvri možnosť zapojiť sa do Escape game, ktorá v sebe ukrýva tajomstvá umeleckých diel neslávne spájaných s druhou svetovou vojnou. 
Zdroj: facebook.com/museedulouvre
Počas druhej svetovej vojny totiž bolo z múzea veľa diel odcudzených, a práve o to sa Escape game opiera. Pátrači musia preukázať zručnosti hodné Da Vinciho kódu a popasovať sa so zložitými nápovedami. Ich cieľom je nájsť umelecké diela, ktoré počas vojny z Louvru zmizli. Po stopách ikonických a svetovo známych diel múzea prehľadajú priestory nachádzajúce sa v jeho troch hlavných krídlach: Richelieu, Sully a Denon. Zmiznuté obrazy musia podľa indícií nájsť do 2 hodín.
 
Zdroj: facebook.com/museedulouvre

Keďže o Escape game v jednom z najkrajších múzeí je veľký záujem zo strany turistov, Louvre si už vopred pripravil systém rezervácií cez internet, formou ktorého sa môžu záujemcovia prihlásiť a rezervovať si termín a čas hry, aktivita je samozrejme spoplatnená, no okrem zábavy ponúka skvelý zážitok, ktorý sa len tak nezopakuje. Ak teda máte v pláne do októbra navštíviť Paríž a jeho najznámejšie múzeum, určite neváhajte a okrem bežnej prehliadky vyskúšajte aj túto aktivitu. 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here