V New Yokru sa konečne po 2 rokoch od svojho dokončenia predal najvyššie položený penthouse, ktorého cenovka bola na úrovni  $82 miliónov. Jeho predajná stratégia sa však musela pozmeniť. Byt sa predal o  $21 miliónov lacnejšie ako sa predpokladalo a dokonca musel byť rozdelený na 2 separátne bytové jednotky.

roj: DBOX for CIM Group & Macklowe Properties

Developery boli kvôli nízkemu záujmu o jeho kúpu nútení tento luxusní penthouse na 95. poschodí rozdeliť, čím v podstate vznikli 2 oddelené, viac než dostatočne veľké luxusné penthousy. Nehnuteľnosť sa nachádza v jednej z najvyšších budov v meste na prestížnej adrese 432 Park Avenue.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Samozrejmosťou týchto, po novom dvoch prepychových bytov je 360-stupňový výhľad na Central Park, ktorý Vám dokáže vyraziť dych. Pôvodný z’ámer obrovského luxusného penthousu investorom nevyšiel podľa predstáv, no ich následný ťah s rozdelením im už vyšiel.

roj: DBOX for CIM Group & Macklowe Properties

Celá bytová jednotka bola rozdelená na dva separátne trojizbové byty, pri čom cenovka oboch sa pohybovala na hranici  $40 miliónov. Dnes sú už oba byty predané, no za odlišné ceny. Prvý z dvojice luxusných bytov -95A bol predaný ešte v decembri minulého roku za  $30,7 milióna a byt 95B sa predal neskôr za  $30,2 milióna.

zdroj: DBOX for CIM Group & Macklowe Properties

Oba byty sú realitnými maklérmi a developermi označované ako penthouse, no to nie je úplne pravda. Penthouse by sa mal nachádzať na najvyššom poschodí, čo v tom prípade neplatí. Nad dvojicou týchto bytov sa nachádza ešte jeden byt. Ten sa nachádza na najvyššom, teda 96. poschodí a je majetkom sadského miliardára, ktorý zaň zaplatil  $87,8 milióna.

Komentáre