Neuveriteľné zábery pochádzajú z Číny, kde ľudia doslova neverili vlastným očiam. Či už išli pešo po ulici alebo v aute, zrazu na nich začali z oblohy padať morské živočíchy. Zábery pochádzajú z pobrežného mesta Qingdao, nachádzajúceho sa na východe čínskej provincie Shandong. Neuveriteľné zábery lietajúcich chobotníc okamžite obleteli celý svet a stali sa virálnymi.

zdroj: AsiaWire

Búrky ako táto nie sú veľmi bežné, no na druhej strane sa nejedná o ojedinelý úkaz. Vedci v minulosti zaznamenali už veľké množstvo podobných prípadov a dokonca na to vytvorili už aj odborný názov „Rain of animals“ teda „Dážď zvierat“. Vedci tento úkaz dávajú za vinu tornádu. To sa má sformovať nad morskou hladinou a vytvoriť podtlak, vďaka ktorému dokáže vysať veľké množstvo živočíchov spolu s morskou vodou do oblakov. Následne sú silným vetrom unášané až kým nedopadnú na zem, často mimo morskej hladiny. V minulosti boli zaznamenané prípady, kedy z oblohy pršali žaby alebo kapre.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: AsiaWire

Na záberoch môžeme vidieť padať chobotnicu, alebo hviezdicu a krevetu prichytenú na čelnom skle auta. Fotografie sa stali veľmi diskutovanou témou na sociálnych sieťach a okamžite sa začali šíriť po celom svete. Na základe vyjadrenia miestnej meteorologickej stanice sa jednalo o vietor rýchlosti hurikánu, ktorý vytvoril nový júnový rekord.

zdroj: AsiaWire

Komentáre