Štátny podnik Vodohospodárska výstavba (VV) získal platné územné rozhodnutie a v najbližších dňoch vyhlási verejné obstarávanie na výber zhotoviteľa. Prejazd prvých áut, cyklistov či prechod prvých chodcov cez tunel by mal byť možný už o pár rokov. Vyhlásil to minister životného prostredia László Sólymos a generálny riaditeľ VV Daniel Kvocera.

Ak sa nevyskytnú žiadne problémy pri súťaži alebo počas výstavby a všetko pôjde podľa plánov, tak cesta pod Dunajom bude pre verejnosť otvorená začiatkom roka 2022, pesimistickejšia verzia odhaduje koniec roka 2022. Generálny riaditeľ VV Kvocera tvrdí, že stav otvorov priepustu a prípadné riziká dôkladne zanalyzovali a výsledky dokázali, že projekt je realizovateľný a aj bezpečný. Prebudované majú byť dva z piatich otvorov, keďže okrem cesty pre autá, bude jedna určená aj pre chodcov s cyklistami.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Investícia bola najprv odhadovaná do 20 miliónov eur, štátna expertíza stanovila cenu takmer 17 miliónov eur, ale po pripomienkach z územného konania došlo k navýšeniu ceny na takmer 25 miliónov eur.

Komentáre