Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Štátny podnik Vodohospodárska výstavba (VV) získal platné územné rozhodnutie a v najbližších dňoch vyhlási verejné obstarávanie na výber zhotoviteľa. Prejazd prvých áut, cyklistov či prechod prvých chodcov cez tunel by mal byť možný už o pár rokov. Vyhlásil to minister životného prostredia László Sólymos a generálny riaditeľ VV Daniel Kvocera.

TUNELOM CEZ DUNAJObyvatelia obcí na Žitnom ostrove sa už čoskoro dočkajú komfortnej prepravy na druhý breh Dunaja….

Uverejnil používateľ Ministerstvo životného prostredia SR Pondelok 17. júna 2019

Ak sa nevyskytnú žiadne problémy pri súťaži alebo počas výstavby a všetko pôjde podľa plánov, tak cesta pod Dunajom bude pre verejnosť otvorená začiatkom roka 2022, pesimistickejšia verzia odhaduje koniec roka 2022. Generálny riaditeľ VV Kvocera tvrdí, že stav otvorov priepustu a prípadné riziká dôkladne zanalyzovali a výsledky dokázali, že projekt je realizovateľný a aj bezpečný. Prebudované majú byť dva z piatich otvorov, keďže okrem cesty pre autá, bude jedna určená aj pre chodcov s cyklistami.

Investícia bola najprv odhadovaná do 20 miliónov eur, štátna expertíza stanovila cenu takmer 17 miliónov eur, ale po pripomienkach z územného konania došlo k navýšeniu ceny na takmer 25 miliónov eur.

Komentáre