Prečo sa medzi ľuďmi vytráca základný rešpekt a prejavy ľudskosti? Veď niekedy vôbec netreba tak veľa. Stačí sa len rešpektovať a prejaviť si základnú úctu a určitú mieru empatie. Svet a medziľudské vzťahy by potom boli úplne iné.

zdroj: Accessible Pour Tous/Twitter

Svoje o tom už vedia aj nepríjemní pasažieri jednej mestskej francúzskej linky z Paríža. Autobus zastal na svojej bežnej zastávke Porte de Clichy, kde čakal na zastávke aj imobilný pasažier Francois Le Berre, ktorý je pripútaný na vozíčku. Keď autobus zastavil na zastávke, automaticky sa vysunula rampa prispôsobená na nastúpenie imobilných pasažierov, no ani to nestačilo. Keď sa Francois pokúsil nastúpiť do autobusu, cestujúci vo vnútri mu ostali stáť v ceste, hoci bolo v autobuse ešte miesta dosť.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: Wikiemedia Commons

Keď toto uvidel vodič autobusu, prišiel teda na skvelé riešenie, ako vyskytnutý problém s „nedostatkom miesta“ vyriešiť. Vystúpil von a nepríjemných pasažierov z autobusu jednoducho vyhodil. Povedal im, aby počkali na ďalší autobus, ktorý dorazí o pár minút. Potom pomohol Francoisovi nastúpiť a pokračoval v jazde. Za tento šľachetný čin si určite zaslúži rešpekt a uznanie. Veď on jediný sa dokázal vcítiť do kože druhého a postaviť sa davu.

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here