Najnovšie výskumy preukázali zaujímavý fakt. Byť nezadaný je lepšie pre vaše zdravie. Bella DePaulo je psychologičkou na Kalifornskej Univerzite Santa Barbara. Jej najnovšia štúdia sa zamerala na porovnanie fyzického a psychického zdravia zadaných a nezadaných po celom svete.

Vo svojom prejave na konferencii TEDx sa vyjadrila, že nezadaní ľudia žijú šťastnejší život. Tvrdenia o tom, že manželstvo urobí ľudí šťastnejšími, zdravšími a menej izolovanými sú totižto založené na štúdiách, ktoré sú iba v teoretickej rovine a nie sú v praxi ničím podložené argumentuje Bella. V niektorých dôležitých aspektoch vám manželstvo nedokáže zlepšiť vaše pocity a psychický stav. Štúdia Belli DePaulo ďalej preukázala, že po pár rokoch manželstva ľudia končia presne tam, kde boli pred ním. Inými slovami, manželstvo vás vedie presne opačným smerom ako sme si doteraz mysleli. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: betterhelp.com
V jej výskume je ďalej uvedené, že pokiaľ sa človek na celú túto záležitosť pozrie zo širšej perspektívy uvedomí si, že nezdaní ľudia sú viacej v kontakte so svojimi rodičmi, príbuznými, priateľmi, kolegami a práve manželstvo a vzťah ich od týchto osôb oddeľuje, čo nemá priaznivý dopad na naše zdravie.

 

zdroj: http://yourrelationshiparchitect.com

Dnešná spoločnosť je nastavená na systém manželstva. Ľudia sú podvedome tlačení do vzťahu a manželstva verejnosťou, inštitúciami ale aj štátom. Zosobášeným párom sú ponúkané mnohé ekonomické ale aj iné výhody, ktoré si nezadaní človek nemôže uplatniť.

Psychologička ďalej ešte upozorňuje, že jej výskum nemá odrádzať ľudí od manželstva a vzťahu pretože nezdaní ľudia musia čeliť taktiež veľkému množstvu nástrah a nebezpečenstiev, ktoré môžu aj negatívne ovplyvniť ich zdravotný stav. Aj napriek tomu však dodáva, že jej štúdia bola vytvorená hlavne za účelom vyvrátenia mýtu o tom, že nezadaní ľudia trpia depresiami a samotou, čo sa jej aj podarilo. 

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here