Nová generácia X4-ky si na svoj príchod vybrala práve 14.2.2018. Nová X4-ka teda prichádza práve na Valentína. Dá sa teda do nej zamilovať na prvý pohľad?

Nová generácia narástla ale zároveň aj schudla. Oproti svojmu predchodcovi je nová X4-ka o 81 mm dlhšia a o 37 mm širšia ale zároveň stratila na hmotnosti 50 kg. Najmladší prírastok do rodiny BMW bude zatiaľ poháňaný 3 benzínovými a 3 dieselovými motormi s výkonovou škálou od 184 do 360 konských síl. Samozrejmosťou je pohon všetkých kolies xDrive. Dostupná bude aj najvýkonnejšia verzia X4 M40i s výkonom 360 koní a novinkou bude verzia s označením X4 M40d, ktorá bude ponúkať výkon 326 koní. 

 

V nezávislosti od motorizácie, každá X4 bude vybavená 8-stupňovou automatickou prevodovkou Steptronic a pohonom všetkých 4 kolies. Vašu novú X4-ku si budete môcť individuálne personalizovať podľa chuti líniami xLine, M Sport X a M sport. Prve tých náročnejších bude BMW ponúkať aj líniu luxusnej personalizácie a doplnkov do vozidla – BMW Individual.

Multimediálne centrum bude vyzobrazované na stredovom dotykovom displeji veľkom 10,25“. Celý systém sa bude dať ovládať aj hlasom. Predpokladaný začiatok predaja novej X4-ky je naplánovaný na Júl 2018.

 

 

Komentáre