Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Genocída Židov počas druhej svetovej vojny bola jednou z najhorších tragédií v dejinách ľudstva. Je síce ťažké uveriť tomu, ale ešte aj v súčasnosti to do veľkej miery ovplyvňuje ľudí, aj keď uplynulo už toľko rokov. Napriek ťažkostiam minulosti, je príbeh dvoch bratrancov dojímavý a šťastný. 

Po oddelení pred 75 rokmi, počas Holokaustu, sa opäť stretli dvaja bratranci, aj keď si celý život o sebe mysleli, že sú už mŕtvi. Morris Sana a Simon Mairowitz boli ako deti najlepšími kamarátmi, ale keď ich rodiny utiekli z Rumunska počas Holokaustu, ich väzby sa roztrhli.

Zdroj: YouTube

Obaja vyrástli a mysleli si, že ostatní členovia rodín zomreli v niektorom z koncentračných táborov. Nedávno sa ich potomkovia spojili na Facebooku so svojimi dávno stratenými príbuznými. Morrisova neter náhodou narazila na Simonovu dcéru pri hľadaní príbuzných cez sociálnu sieť. 

Trvalo nejaký čas, kým sa rodinám podarilo zorganizovať stretnutie týchto dvoch bratrancov v izraelskom Tel Avive. Jeden z príbuzných toto dojímavé stretnutie natáčal, a ľudia na celom svete sú po jeho zhliadnutí v slzách, ako aj samotní Morris a Simon. Napriek tomu, že obaja muži majú už viac ako 80 rokov, plánujú sa vidieť tak často, ako to bude možné.

Komentáre