1. Historicky, najviac spopularizoval holenie Alexander Veľký. Od svojich vojakov priam vyžadoval, aby nastúpili vždy na hladko, lebo veril, že by ich súper mohol za bradu chytiť a tak oslabiť.

2. Presný opak zažívali vojaci britskej armády, ktorí od konca 19. storočia až do polovice 1. svetovej vojny museli povinne nosiť kníry.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

3. Najdlhšia brada: Táto informácia nie je ničím podložená, ani nejde o svetový rekord ale za spomenutie určite stojí politik, ktorý sa volal Valentine Tapley, ktorý sa zaprisahal že ak Abraham Lincol vyhrá voľby už sa nikdy neoholí. Určite viete, že Lincol sa prezidentom stal, ale asi neviete, že tento týpek svoj sľub dodržal a kým pošiel jeho brada merala 3,4 metra.

4. Najstaršie holičstvo nájdeme v Londýne, volá sa Truefitt and Hil, holia od roku 1805.

5. Najväčšie holičstvo nájdeme ho v Indii, v meste Tirulama. Putujú sem Indovia z celej krajiny, a tak sa na tomto mieste denne oholí cez 20 000 chlapov!

210

6. Najväčší mýtus nie je, že keď sa často holíme tak nám narastú chlpy rýchlejšie, tvrdšie a hustejšie.

7. Najlepšie pravidlo: Osvoj si jednu vec, pokiaľ sa holíš. Penu, gél aplikujte krúživými pohybmi a nechaj niekoľko minút pôsobiť, aby boli chlpy mäkšie a pokožka vlhká.

8. Najväčší omyl: Ak sa celý život holíš v protismere rastu chĺpkov, lebo máš pocit, že tak ich lepšie podchytiíš a oholíš sa bližšie pri pokožke, zmeň smer. Radia to odborníci, holiť sa v smere ich rastu.

9. Počul si o televízoroch Braun? Pochybujem. Ale o holiacich strojčekoch a potrebách tejto značky vie celý svet. A tak je jasné, že to bol najlepší ťah, aký táto firma mohla urobiť, pretože skutočne začínala ako výrobca televízorov.

10. Najzaujmavejší fakt: Na záver niekoľko čísiel. 75% chlapov sa holí každý deň. Priemerne, to teda výjde 20 tisíc krát za život. Čoraz viac chlapov dáva prednosť žiletke, pred novodobým elektrickým holiacim strojčekom.

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here