Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Niektorí ľudia prekážky vytvárajú, iný ich prekonávajú. Kontroverzná hranica medzi USA a Mexikom je ostro sledovaná a často diskutovaná na politickej aj mediálnej scéne. Po vybudovaní vysokej deliacej steny, ktorá bola jednou z volebných bodov programu amerického prezidenta Donalda Trumpa, vznikla nadobro fyzická prekážka medzi týmito dvoma krajinami. 

View this post on Instagram

One of the most incredible experiences of my and @vasfsf’s career bringing to life the conceptual drawings of the Teetertotter Wall from 2009 in an event filled with joy, excitement, and togetherness at the borderwall. The wall became a literal fulcrum for U.S. – Mexico relations and children and adults were connected in meaningful ways on both sides with the recognition that the actions that take place on one side have a direct consequence on the other side. Amazing thanks to everyone who made this event possible like Omar Rios @colectivo.chopeke for collaborating with us, the guys at Taller Herrería in #CiudadJuarez for their fine craftsmanship, @anateresafernandez for encouragement and support, and everyone who showed up on both sides including the beautiful families from Colonia Anapra, and @kerrydoyle2010, @kateggreen , @ersela_kripa , @stphn_mllr , @wakawaffles, @chris_inabox and many others (you know who you are). #raelsanfratello #borderwallasarchitecture #teetertotterwall #seesaw #subibaja

A post shared by RAEL (@rrael) on

Ani to však nemôže ľuďom brániť stretávať sa a priateliť sa s tými na druhej strane. Presne z tohto dôvodu tu vznikli hojdačky, ktoré umožňujú deťom sa hrať a hojdať aj keď sú na opačnej strane plota, ako ich kamaráti. Hojdačky sú dielom kalifornského architekta Ronalda Raela a jeho pomocníčky Virginie San Fratello.  Ich mentalita je jednoduchá. Ľudí treba spájať, nie rozdeľovať. Hojdačky majú taktiež jasný odkaz, ktorý dvojica zverejnila aj na Instagrame. Ich hojdačky majú ľuďom pripomenúť, že veci, ktoré sa odohrajú na jednej strane plotu, budú mať vždy priamy dopad na dianie na strane druhej. 

Na ostro sledovanú hranicu teda pribudli 3 rúžové hojdačky, ktorých jedna polovica je na americkej a druhá na mexickej strane. Celý projekt má za úlohu upozorniť na napätosť vzťahov medzi USA a Mexikom, ktoré by tak, ako tieto hojdačky – mali byť vyvážené.

zdroj: Instagram/ rrael

Komentáre