Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Napínavé video ako z akčného filmu zachytáva moment, kedy pobrežná stráž USA zadržala ponorku s nákladom za viacej ako $165 miliónov. Špecializované jednotky zriadené špeciálne proti pašerákom drog zadržali ešte začiatkom mesiaca ponorku, ktorá na palube pravážala takmer 5 500 kg kokaínu.

Nevídaný úlovok sa podarilo zadržať pobrežnej stráži ešte začiatkom tohto mesiaca. Spolu s nákladom policajné zložky zadržali aj 4 členov posádky, ktorí boli takmer okamžite obvinení z pašeráctva. Z plavidla sa priamo na mieste podarilo zaistiť a vyložiť zhruba 500 kilogramov krištalickej látky. Zvyšné balíčky s drogami boli ukryté a pripevnené k plavidlu tak, že plavidlo muselo byť presunuté na iné miesto, kde bol následne už celý náklad zaistený.

Štvorica zadržaných pašerákov Enrique Mantilla-Olaya, Fausto Hurtado-Candelo, Wiber Tenorio-Rodriguez a Fernando Tribino-Mina boli vzatý do väzby a celým prípadom sa už zaoberá polícia v Tampe.

Úrady sa ďalej vyjadrili, že zadržané plavidlo bolo špeciálne upravené a prispôsobené niesť ťaźký náklad a skryť sa radarom pobrežnej stráže.

Komentáre