Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Na šesť rokov poslal dnes súd v New Yorku do väzenia kolumbijského veterinára, ktorý sa pokúsil do USA prepašovať heroín v telách šteniat. Po tridsaťosem ročnom Andrésovi Lópezovi Elorezovi pátrala americká polícia už od roku 2005.

V roku 2015 ho zadržali policajti v Španielsku, ktoré ho vlani v máji vydalo do USA. Veterinár López Elorez si v roku 2004 prenajal farmu v kolumbijskom Medellíne, kde choval psov.

Zároveň ale spolupracoval s kolumbijským drogovým kartelom. Deviatim šteňatám do tela voperoval plastové vrecká s heroínom v tekutom stave, ktorý chcel prepašovať do Spojených štátov.

V januári 2005 polícia veterinárovu farmu prehľadala a zabavila 17 sáčkov s tekutým heroínom, ktoré vážili celkovo takmer tri kilogramy. Desať sáčkov pritom museli chirurgicky odstrániť z brušných dutín deviatich šteniat.

Tri zo šteniat zahynuli kvôli vírusu, ktorým sa nakazili po operácii. Jednu z preživších fen neskôr vycvičili policajti v Kolumbii pre vyhľadávanie drog. Rotvajlerka dostala meno Heroína, čo v preklade znamená heroín, ale aj hrdinka.

Komentáre