Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Hurikán Dorian dosiahol pred pár dňami piatu kategóriu z 5-stupňovej Saffir-Simpsonovej škály. Dorian má už za sebou Bahamy, kde postrhával strechy z domov a smeruje ďalej smerom na západ k americkým štátom Florida, Južná Karolína a Goergia. 

Hurikán Dorian nabral na rozmeroch a dosiahol už najvyššiu 5. kategóriu. Rýchlosť vetra dosahuje až 298 km/h a za sebou zanecháva strhnuté strechy, zdevastované domy, polámané stromy a na Bahamách dokonca aj zaplavené časti ostrovov.

Na záberoch z postihnutých miest je vidno poprevracané lode a opustené príbytky miestnych obyvateľov. Tí boli evakuovaní a nútení sa presunúť do dočasných útočísk, ktorými sú napríklad kostoly, školy a iné väčšie budovy. Miestne úrady zabezpečili pre ľudí jedlo a vodu.

Mnohí obyvatelia označujú hurikán Dorian, ako najhoršiu búrku, ktorá danou oblasťou kedy prešla. Úrady nariadili obyvateľom zákaz vychádzania von z budov počas hurikánu, pretože by riskovali aj svoj vlastný život.

V súčasnosti búrka smeruje už k východnému pobrežiu Floridy, kde došlo už aj k evakuácii niekoĺko stotisíc ľudí. Premávku v evakuovaných oblastiach riadi polícia, ktorá má zabezpečiť čo najrýchlejší presun obyvateľstva do vnútrozemia.

 

Komentáre