Len 8-ročnému chlapcovi zo štátu Washington sa podarili, na jeho vek, veľmi obdivuhodné veci. Prvá je, že vôbec ako 8-ročný dokázal zarobiť viacej ako 4-tisíc dolárov a druhá je, že skoro všetky svoje zarobené peniaze venoval 7 školám, čím zaplatil ich dlhy.

zdroj: KGW8

Mladý chlapec menom Ching sa k svojmu plánu inšpiroval príbehom o Richardovi Shermanovi, ktorý taktiež zaplatil dlh za obedy za školy v Tacome, Washingtone a Kalifornii. „Je to jednoduché, pokiaľ Vám doma nezabalia obed a nemáte so sebou dosť peňazí si obed v škole zakúpiť, budete hladný,“ povedal malý Ching ako dôvod svojho obdivuhodného činu.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: KGW8

Mladík začal vyrábať kľúčenky za pomoci svojej maminy, ktorá mu pomáhala s nákupom a odosielaním kľúčeniek. Najskôr ich predával len po štáte Washington a následne ich začal predávať aj po celých štátoch (Aljaška, Minnesota, Arizona a mnoho iných). Väčšina amerických škôl ma problém s vyplácaním peňazí za obedy, čo má za dôsledok vytváranie dlhu. Takýto dlh sa pohybuje na úrovni 500 – 1000 dolárov. Dlh vzniká v dôsledku zlého finančného zabezpečenia niektorých študentov, ktorí obed z domu nemajú zabalený a na ten v škole nemajú peniaze. Hladní však neostanú a peniaze za nevyplatené obedy následne začnú vytvárať dlh. Ching vďaka svojmu úsiliu a ušľachtilému nápadu tento dlh vyplatil na 7 školách! 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here