Batériové náradie sa už dávno stalo pevnou súčasťou každej dielne šikovného majstra. Najznámejší je akumulátorový skrutkovač. Typy a počty akumulátorového elektrického náradia sa však razantne zvýšili. Dôvodom je, že moderné batériové systémy nám umožňujú používať rôzne zariadenia v akomkoľvek prostredí.

Poďme sa spoločne pozrieť na ďalšie dobré vlastnosti a výhody profesionálneho aku náradia, ktoré tvoria spolu so špeciálnymi škárovacími hmotami základ každej dobre vybavenej domácej dielne.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Je moderné aku náradie skutočne tak dôležité?

Odpoveď na túto otázku je – áno. Elektrické náradie remeselníkom uľahčuje akúkoľvek prácu. Ručné skrutkovanie, pílenie a brúsenie už nie je dnes vzhľadom na efektivitu a rýchlosť práce vhodné.

Elektrina však nie je dostupná všade. V lese, na stavbe alebo v záhrade nie je predsa žiadna zásuvka. S pomocou moderného aku náradia sa tento problém veľmi jednoducho a rýchlo vyriešil.

Pri menších prácach na stavbe alebo v záhrade sa s aku náradím nemusí klásť dlhý kábel.  Ušetríte si tak starosti, nehrozí vám poranenie elektrickým prúdom a eliminujete zbytočný hluk. Samozrejme, bezdrôtové aku zariadenia sa výkonom nemôžu na 100 % rovnať káblovým profesionálnym zariadeniam. Na použitie v remeselnom sektore sú ale dostatočné.

Výkon a sila profesionálnej benzínovej kosačky

Ako dlho vám akumulátorové náradie vydrží? Batérie starších modelov boli ťažké a samé sa vybíjali, aj keď sa zariadenie nepoužívalo. Každé zariadenie malo navyše vlastnú batériu, ktorá na pokrytie potrebných prác svojou kapacitou nepostačovala.

Medzitým sa však veľa zmenilo. Akumulátorové náradie je dnes oveľa lepšie a výkonnejšie. Pomocou jednej batérie môžete napájať mnoho rôznych elektrických nástrojov. V novom akumulátorovom náradí sa používajú lítium-iónové batérie. Tieto batérie sú nielen výrazne ľahšie ako predchádzajúce modely. Nevybíjajú sa ani keď sa nepoužívajú, vďaka čomu sú výkonné ako tie najlepšie benzínové kosačky, ktoré sa starajú o váš trávnik.

Na záver teda môžeme pokojne dodať, že aku náradie je ľahké a ľahko sa používa. Než si ho ale zabezpečíte, mali by ste si dobre premyslieť, ktorý akumulátorový systém je pre vás ten pravý.

Okrem značky zariadení je dôležité aj napätie, pretože kompatibilné sú iba zariadenia s rovnakým napätím. Najlepšie je, ak začnete súpravou. Akumulátorový skrutkovač zvyčajne obsahuje v kufríku dve batérie a rýchlonabíjačku. Základnú výbavu teda máte vždy a všade po ruke.

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here