Kvalitný spánok je pre nás veľmi dôležitý, no len minimum ľudí si môže tento luxus bez problémov užívať. Dôvodom sú podmienky, ktoré sú pre tento proces veľmi dôležité. Najdôležitejším bodom sú však vždy matrace, ktoré si je nutné správne vybrať. Ako? 

Matrac, podobne ako v spálni veľmi dôležité LED žiarovky, je produkt, ktorý sa nedá vybrať len na základe jeho vzhľadu. Oveľa dôležitejšie je vnútro. Naše zdravie a pohoda sú od tejto špecifickej výplne priamo závislé. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Ktoré vlastnosti a dôležité faktory najlepšie definujú a vystihujú ideálne riešenie do vašej postele?

Tuhosť je prvoradá

Všetky matrace majú rôzne stupne tuhosti. V praxi to však každý človek cíti inak. Nejde len o pleť a zvyky, ale aj o individuálne vnímanie.  

Existuje ale niekoľko všeobecných pokynov, ktoré môžete použiť pri nákupe matraca, ktorý je pre svoju špecifickú pevnosť a zloženie pre vás najideálnejší. Napríklad deťom, ktorých chrbtica sa stále formuje, sa odporúča spať na tvrdšom povrchu, pretože je to dôležité pre správny vývoj chrbta. Starším ľuďom sa naopak odporúča spať na mäkkom matraci, aby sa svaly čo najviac uvoľnili, odbremenili kĺby a cievy.

zdroj: LI CHAOSHU/Shutterstock.com

Je tiež dôležité vziať do úvahy, že pre ľudí s veľkou váhou budú matrace pôsobiť oveľa mäkšie ako u ľudí s krehkou konštrukciou tela. Výber tuhosti výplne postele je teda závislí od rôznych špecifických vlastností vášho tela. Ideálnym riešením by preto mohli byť kvalitné matrace na mieru. 

Urobte si analýzu

Aby ste si vybrali matrac, ktorý je optimálny z hľadiska tuhosti, urobte si analýzu miesta na spanie, na ktorom cez noc odpočívate. Vyhovuje vám jeho tuhosť? Čo by ste chceli zmeniť? Venujte zvláštnu pozornosť tomu, či vás trápia časté bolesti chrbta alebo krku, pretože môžu naznačovať nesprávne usporiadané miesto na spanie.

Pokiaľ budete mať jasno v parametroch tuhosti a výplne, nezabudnite si zvoliť aj správnu veľkosť. Najlepšou voľbou sú klasické rozmery, ktorými disponujú napríklad pohodlné matrace 180×200. Aj tu si však môžete jednotlivé parametre prispôsobiť ploche na spanie. Matrace na mieru sa postarajú o regeneráciu vášho tela a pokojný spánok bez najmenších problémov. 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here