Isté mestečko v štáte Ohio, USA sa rozhodlo osláviť svoje Vianoce trošku netradične a to o 2 mesiace skôr, ako majú byť. Dôvodom bola láska a spolupatričnosť s jednym miestnym chlapčekom, ktorý sa ich žiaľ už nemusí dožiť.

Keith Burkett trpí veľmi ojedinelým druhom rakoviny, ktorá postihuje jeho lebku, ramená, chrbticu a pečeň. Keď doktori oznámili jeho mamine veľmi smutné správy o tom, že sa jej milovaný Keith nemusí dožiť už ani najbližších Vianoc, zrútil sa jej celý svet a takisto to zasiahlo aj celé mesto. Miestna komunita sa však rozhodla spraviť pre neho niečo neopakovateľné a vytvoriť mu spomienku, ktorú si zapamätá už navždy.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: SWNS

Miestni ľudia vytiahli zo skladov a garáži všetky svoje vianočné výzdoby a dekorácie, vyzdobili si svoje domy a rozhodli sa, že tohtoročné Vianoce prídu o pár mesiacov skôr. Veď o čom sú sviatky? Vôbec nie o honosných daroch a neustálom zhone. Ide v nich práve o takéto okamihy plné lásky, porozumenia a pokoja s tými, na ktorých nám najviac záleží.

Celá myšlienka začala u jeho matky. Tá sa rozhodla vyzdobiť ich dom už v predstihu, aby malý Keith nezmeškal svoj najobľúbenejší čas v roku. Tejto myšlienky sa okamžite chytili aj ľudia z okolia. Tí sa navliekli do vianočného oblečenia, spievali vianočné piesne a jednoducho si užili Štedrý deň o 2 mesiace skôr.

zdroj: SWNS

To však nie je všetko. Dokonca aj zorganizovali sprievod 100 vianočne vyzdobených áut, ktoré prešli cez mestečko. Miestny starosta sa rozhodol aj malému Keithovi venovať medailu za statočnosť, a tak si mladý chlapček mohol užiť skutočne jedinečné Vianoce.

 

Komentáre