Absurdita, ktorú si pozrelo už viac ako 35 miliónov ľudí na celom svete. Takto by sme mohli popísať klip k skladbe Skibidi, za ktorou stojí ruská skupina LITTLE BIG. Zvláštne tanečné kreácie, nezvyčajné prostredie a nepochopiteľná idea klipu. Čo dodať, Rusko musí byť vždy niečim špeciálne. Či už hovoríme o kostýmoch a pohyboch postáv alebo o celkovom dojme, ktorý z klipu ide, je to niečo celkom iné – niečo, na čo na hudobnej scéne  rozhodne nie sme zvyknutí.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Umelci si samozrejme uvedomujú inakosť a šialenosť svojho výtvoru, najmä zvolenej choreografie, a práve to využili vo svoj prospech. Prostredníctvom Youtubu a Instagramu navádzajú ľudí na zapojenie sa do Skibidi challenge, ktorej cieľom je natočiť video pri tancovaní choreografe z klipu, použiť hashtag #skibidichallenge a podeliť sa s tým na Youtube alebo Instagrame.

Niektorým tento song pripomína známy Gangnam style, niekomu zas scény z filmu Borat. Každopádne si myslíme, že najzvláštnejšiu skladbu októbra 2018 má skupina Little Big vyhratú na plnej čiare.

 

Komentáre