Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Seriál Simpsonovci patrí k tým najznámejším a najkultovejším kresleným seriálom na svete. O seriáli sa hovorí, že scenáristi neraz predpovedali v niektorej z častí budúcnosť. Vedeli napríklad, že Donald Trump sa stane prezidentom. 

Ukázalo sa, že predvídali aj vznik Grety Thunbergovej, už pred 10 rokmi. V jednej z epizód seriálu bola Lisa Simpsonová poverená, aby napísala správu o tom, ako bude vyzerať Springfield v roku 2059. Pri svojom prejave vydesila spolužiakov temnými víziami oceánov, ktoré stúpajú kvôli globálnemu otepľovaniu, ktoré mení ľudstvo a nížiny na púšť. Bola naplnená úzkosťou a depresiou. Znie vám to povedome?

Zdroj: Boredpanda

Po nedávnom prejave Grety Thunbergovej v OSN ľudia začali porovnávať jej tón hlasu a celkový prejav s Lisinou prezentáciou. Niektorí dokonca hovoria, že Greta je stelesnením Lisy v reálnom živote. A nie je to až tak pritiahnuté za vlasy. Premýšľajte o tom, Lisa je inteligentná, otvorená mladá dievčina, ktorá sa nehanbí dôležitých tém bez ohľadu na to, koľko dospelých sa ju pokúša umlčať. Je najvýznamnejšou aktivistkou celého seriálu. Rovnako ako Greta v posledných mesiacoch. Čo hovoríte na toto porovnanie?  

Zdroj: Boredpanda

Komentáre