Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Škoda Felicia, každý vieme, čo si máme pod týmto pojmom predstaviť. Jedno z najlegendárnejších áut. V súčasnosti sa už síce nevyrába, no na uliciach ju môžeme denno-denne stretávať dodnes. 

Tento rok oslavuje Škoda Felicia 25 rokov od svojho uvedenia na trh, kedy si podmanila vodičov vďaka revolučnej výbave a novátorskému dizajnu. O tom, že je Felicia kultovým vozidlom, hovorí aj to, že sa stále dobre predáva. Momentálne ich je inzerovaných asi 350 kusov a to len na Slovensku. „Felda“ sa záujmu motoristov teší nielen vďaka lacným náhradným dielom, ale aj vďaka lacnej údržbe. 

topspeed.sk

„Felicia patrila a stále patrí medzi obľúbenú jazdenku, ktorá si nového majiteľa spravidla nájde veľmi rýchlo. Od roku 2004 sme ich na Slovensku predali vyše 10 500. Počet inzerovaných áut sa ale neustále zmenšuje. Momentálne ich je na Slovensku inzerovaných približne 350,“ uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka AURES Holdings, prevádzkovateľa medzinárodnej siete autocentier AAA AUTO.

skoda-storyboard.com

Kedysi sa síce najdrahšie modely Felicií čerstvo po výrobe predávali až za dnešných 15 000 eur, no aktuálne sa dostali na cenové dno. Najčastejšie sa ich cena pohybuje v rozmedzí 600 – 700 eur, zachovalé kúsky sa už ale môžu pomaly považovať za veteránov. V sieti AAA AUTO sa tento rok predal napríklad zberateľsky cenný model Felicia Fun za 6 155 eur.

motor1.com

Komentáre