Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Nový model Audi S8, ktorého cena sa bude pohybovať okolo 100 tisíc libier, príde na trh na konci tohto roka. Vozidlo bude disponovať rovnakým motorom ako Lamborghini Urus, Porsche Panamera a Bentley Continental GT, ale aj ako stará Audi RS6.

Zdroj: Topgear

Novinkou v modeli S8 je 48-voltový hybridný systém, ktorý využíva štartér s pásovým alternátorom a lítium-iónovú batériu pre motorové vypínanie a oveľa aktívnejšiu funkciu stop/štart. Spoločnosť Audi hovorí, že výsledkom tejto novinky bude aj vyššia úspora paliva. 

Audi S8 získa takmer všetky najnovšie technológie podvozku Audi. Prediktívne vzduchové odpruženie bude napríklad snímať cestu dopredu, aby hľadalo hrbole, a podľa potreby môže zdvihnúť alebo znížiť kolesá pomocou elektromechanických ovládačov.

Zdroj: Topgear

Vozidlo sa môže aktívne oprieť o ohyb až o tri stupne, aby sa znížilo bočné zaťaženie cestujúcich na vozidle a zdvihne sa až o 50 mm, keď otvárate dvere, aby ste sa ľahšie dostali dovnútra alebo von. K dispozícii je tiež štvorkolesové riadenie a športový diferenciál pre prenos točiaceho momentu medzi zadnými kolesami. Interiér auta sa hodí k celkovému vzhľadu vozidla. Výbava je naozaj ukážková, nachádza sa v ňom hneď viacero obrazoviek a všade, kde sa pozriete je koža.

Zdroj: Topgear

Komentáre