Takže čomu by ste v prvom rade mali venovať pozornosť?

Rozdeľte si pre jednoduchosť tento proces do dvoch fáz:

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
  • Kontrola stav domu, jeho komunikácie a miesta.
  • Overovanie dokladov pre nehnuteľný majetok a všetky súvislosti s týmto procesom spojené.

Poďme si to trochu rozmeniť na drobné a možno zistíte, že s dobrým realitným maklérom a špeciálnymi radami to bude oveľa jednoduchšie.

1. Technický stav domu, jeho komunikácie a miesta.

Prvé a najdôležitejšie pravidlo pri kúpe nehnuteľnosti hovorí, aby ste zvážili výber, obhliadku a následnú kúpu počas teplejších jarných mesiacov. Mnohí robia chybu, že to riešia práve v zime.

zdroj: expertinanehnutelnosti.sk

Možno vtedy oceníte vykurovanie interiéru, no bude pre vás veľmi ťažké, pod návalom snehu, posúdiť okolie domu a jeho priľahlý pozemok.  Sneh môže zakryť základ domu, strechu, alebo nejakú skládku v zadnej časti dvora. Základ môže byť zničený alebo popraskaný, a to všetko kvôli snehu.

Ak si prezriete dom na jar, roztopený sneh a podzemné vody okamžite ukážu, či je suterén domu zaplavený, a či je nedávno vykonaná hydroizolácia strechy a základov dostatočná.

Stojí za to venovať pozornosť rohom v suteréne, ak sú vlhké, malo by vás to prinajmenšom priviesť k podozreniu, že nie je všetko v poriadku.

Nepodceňujte ani jeden detail, pretože v budúcnosti vám môže spôsobiť veľké problémy a nepríjemnosti. S realitným maklérom by ste mali vedieť všetko dopredu a pri obhliadke si to už len v realite preveriť.

2. Overovanie dokladov o vlastníctve nehnuteľnosti

Ďalší dôležitý bod, vďaka ktorému sa k svojmu snu priblížite zas o krôčik bližšie! Pokiaľ si beriete na jeho realizáciu hypotéku alebo iný typ úveru, preverenie dokumentov a vlastníckych práv za vás urobí aj banka. Ak nie, všímajte si, či nemá pozemok nejakú ťarchu! Teda, či nie je zastavený exekútorom a podobne.

zdroj: rakusko.sk

Ponuka realít Nové Zámky vám ale poskytne a predstaví taký domov a nehnuteľnosť, s ktorej kúpou a následnou starostlivosťou budete mať čo najmenej starostí, všetko podľa vašich predstáv a  podmienok. Tak sa už len presvedčte.

Komentáre