1. Určite si dôvod svojej indispozície

Pracovný rozruch, ktorý vás robí smutným, je zdrojom vašej zlej nálady a stresu. Možno vám nerozumie ani váš šéf a nedokážete nájsť spoločný jazyk, ktorý je ale pre dokončenie projektu potrebný.

Ak vám vadia kolegovia alebo práca, opýtajte sa sami seba, či to vlastne potrebujete a prečo ste sa o tú, ktorú pracovnú pozíciu uchádzali. Môžete si predsa založiť vlastnú s.r.o. a byť tak sám sebe pánom.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: gab.stanford.edu

2. Myslite na to, prečo ste tu

Teda v aktuálnej práci. Možno potrebujete pokryť svoje rodinné výdavky a uživiť rodinu a nič lepšie na trhu nie je. V takom prípade veľa možností nemáte a motiváciou vám musí byť šťastná manželka a deti, ktoré sú zdravé a majú aj vďaka vám strechu nad hlavou.

3. Nebojte sa pondelka

Bežným fenoménom, ktorý ľudia zažívajú, je takzvaná hrozná nedeľa – všadeprítomný pocit strachu, ktorý vzniká, keď sa blíži pondelok, čas nevyhnutného návratu do práce. Aby ste si ale svoj  posledný deň víkendu nepokazili, myslite na to, že je pred vami ten ďalší.

Prípadne si pomyslite na to, že je to len práca a nie koniec sveta. Všetko to nakoniec aj tak zvládnete a prežijete bez ujmy na zdraví, tak sa zbytočne nedeprimujte už dopredu.

4. Pite dostatok tekutín a zásobujte sa vitamínom C

Mnohé veci si v živote zbytočne komplikujeme sami. A platí to aj v prípade nedostatočnej energie na prácu. Veľmi dobrým pomocníkom je pravidelný pitný režim, ktorý vás zbaví bolesti hlavy, malátnosti a únavy. Ak to skombinujete s vitamínom C v akejkoľvek podobe, môžete sa tešiť z dobrej nálady a množstva energie na nové úlohy, ktoré na vás a výkonné tonery Canon v kancelárskej tlačiarni čakajú.

zdroj: cv-library.co.uk

5. Pracujte v pohodlí domova

Umožní vám to moderná virtuálna kancelária, ktorú si môžete založiť behom niekoľkých minút a máte po starostiach. Evidenčný charakter sídla, vďaka ktorému sa môžete venovať oveľa dôležitejším veciam a pracovať z domu. Presvedčte sa, veď je to jednoduché, rýchle a lacné. Nič neodkladajte, pretože prokrastinácia vám kradne nielen čas, ale zabíja aj váš talent.

Komentáre