Ron Thomson sa nedávno preslávil, ale nie veľmi šťastným spôsobom. Prišlo sa totiž na to, že ide o veľmi aktívneho lovca voľne žijúcich živočíchov. Správa, ktorá bola nedávno publikovaná, spomína aj jeho meno a tiež aj to, že populácia slonov klesla približne o dve tretiny.

Zdroj: www.news.com.au

Kampaň, ktorá vznikla na základe predloženej správy, žiada, aby Spojené kráľovstvo zakázalo takýto profesionálny lov, pretože lovci z tejto krajiny sa výrazne podieľajú na okresávaní populácie slonov v celej Afrike.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

V súčasnosti má Thomson už vyše 80 rokov a lovom slonov či iných zvierat sa už neživí, no doteraz neľutuje nič zo svojej kariéry. Ako dôvod svojich činov uvádza aj to, že sa snažil len predísť premnoženiu zvierat. Ak by sa kľúčové druhy neznížili, ich rastúci počet by zničil ich vlastné biotopy.

Zdroj: pixabay.com

Pri vysvetľovaní pokračoval i ďalej a tvrdí, že ani dnes necíti ľútosť a nemá ani žiadne výčitky svedomia. Vraj boli pre neho zážitky zo zabíjania vzrušujúce. Vždy zvieratá usmrcoval jediným presne miereným výstrelom, aby netrpeli.  

Komentáre