Desivý útok, ktorému sa prizerali stovky ľudí, sa odohral v nedeľu večer v poľskom meste Gdaňsk. Obľúbeného primátora Pawla Adamowicza napadol vo chvíli, keď hovoril na charitatívnej akcii, tunajší muž a dobodal ho nožom. Záchranári politika po útoku niekoľko desiatok minút oživovali a v kritickom stave bol odvezený do nemocnice. Prekonal päťhodinovú operáciu srdca, vyhrané ale stále nemá. Podľa lekárov budú rozhodujúce nasledujúce hodiny. Polícia útočníka zadržala a čaká ho obvinenie z pokusu o vraždu.

Primátor Pawel Adamowicz (53) hovoril na pódiu pri tradičnej poľskej dobročinnej akcii. O ôsmej večer potom na scénu vbehol muž, ktorý politika napadol vojenským nožom.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

„Haló! Haló! Volám sa Stefan, sedel som nevinne vo väzení, sedel som nevinne vo väzení. Občianska platforma ma mučila, práve preto dnes zomrel Adamowicz,“kričal po útoku muž. Adamowicz bol predtým členom tejto strany. Poľské médiá informujú o tom, že útočil dvadsaťsedemročný muž.

Zranenie, ktoré primátor utrpel, je veľmi vážne. Novinárom to podľa denníka Gazeta Wyborcza potvrdil jeden z lekárov, ktorí po dobu piatich hodín miestneho politika operovali. Adamowicz utrpel vážne poranenia srdca.

„Pacient žije. Kľúčové budú najbližšie hodiny,“ povedal novinárom lekár Tomasz Stefaniak. Pri operácii bolo potrebné vykonať transfúziu krvi. Spotrebovaný bolo 41 krvných jednotiek. Adamowicz utŕžil rany v oblasti srdca a tiež v brušnej dutine.

Adamowicz prišiel o veľa krvi, do nemocnice sa od včerajšieho večera schádzajú ľudia, aby mu darovali svoju krv.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here